Podigni svoj startap na viši nivo! DANUBE CUP 2021

danube cup

Podigni svoj startap na viši nivo! DANUBE CUP 2021

Ako ste student, zanima vas startap svet, i imate ideju koja je potvrđena barem na lokalnom nivou, ovo je savršeno takmičenje za vas.

Ove godine domaćini takmičenja su Tehnološki i ekonomski fakultet u Budimpešti i Korvin univerzitet u Budimpešti. Pored toga, učestvovaće i po 2 startap tima  sa sledećih univerziteta: Univerziteta Johanna Keplera u Linzu, Tehničkog univerziteta u Beču, Univerziteta u Beogradu, Univerziteta u Pasauu, Univerziteta u Regensburgu, i Ekonomskog univerziteta u Beču.

Učesnici mogu očekivati:

• Vredne novčane nagrade,
  • Mentorstvo,
  • Povezivanje i saradnju sa drugim učesnicima, mentorima, preduzetnicima, sponzorima,
  • A odabrani startapi mogu očekivati i saradnju sa uglednim biznis anđelima i VC fondovima.

Timovi moraju da ispunjavaju sledeće uslove:

• Validacija: tražimo timove koji već imaju validiranu ideju, barem na lokalnom nivou.
  • Veličina tima: tim mora imati najmanje 3, a maksimalno 5 članova. Učesnici mogu biti članovi samo jednog tima.
  • Studentski tim: Timovi mogu imati članove koji nisu studenti. Međutim, najmanje 75% tima bi trebalo da čine studenti.
  • Nov projekat: timovi moraju da predstave originalnu ideju za preduzeće koje nije postojalo pre 2020.

Bitno je napomenuti da ovo nije takmičenje ideja. Aplikanti moraju da validiraju svoju poslovnu ideju među potencijalnim kupcima, koncept mora biti unikatan i inovativan, i mora da postoji visok potencijal rasta koji je nezavistan od lokalnih tržišnih trendova. Postojanje prototipa nije preduslov za prijavu.

Više informacija možete pronaći na sledećem linku: https://www.danubecup.net

Prijave se dostavljaju na: ctt@rect.bg.ac.rs , rok za prijavu je 10. decembar 2020.

Finale takmičenje održaće se 1. aprila (ili 29.marta) 2021.