OTVORENE SU PRIJAVE ZA PLAĆENU PRAKSU U EPO KROZ PAN-EUROPEAN SEAL PROFESSIONAL TRAINEESHIP PROGRAM

Pan-European Seal program

Evropska patentna organizacija (EPO) traži kandidate koji bi pružali podršku sledećim organizacionim jedinicama:

1. Nauci i inženjerstvu,
  2. Poslovnoj administraciji,
  3. Pravu (uključujući patentno pravo)
  4. Ekonomiji i finansijama
  5. Međunarodnim odnosima i komunikaciji.

Pan-European Seal Professional Traineeship Program nudi mogućnost sjajnim mladim diplomcima da steknu radno iskustvo u multikultularnom okruženju u važnim institucijama Evropske unije koje se bave pitanjima intelektualne svojine. Odabrani kandidati će proći obuke, imati priliku da se dokažu u radu na konkretnim zadacima, a najbolji će dobiti diplome na svečanoj ceremoniji na kraju prakse.

Konkurs se sastoji iz dva dela:

1. Prikupljanje prijava zainteresovanih od strane Univerziteta u Beogradu sa početkom 21. februara. Rok za dostavljanje prijava Univerzitetu u Beogradu je 9. mart 2020. godine do 17 časova. Adresa za dostavljanje prijava je ctt@rect.bg.ac.rs Prijava treba da sadrži CV i motivaciono pismo (do 1000 karaktera) na engleskom jeziku. Univerzitet u Beogradu će formirati listu odabranih kandidata, koji će biti obavešteni o rezultatima selekcije do 12.marta 2020.
  2. Odabrani kandidati su obavezni da do 22. marta 2020 podnesu svoju online prijavu putem linka koji će im biti prosleđen od strane tima Centra za transfer tehnologije Univerziteta u Beogradu.

Prilikom online prijave potrebno je priložiti:

• Motivaciono pismo sa jasno naznačenim izborom lokacije prakse (EPO ili EUIPO)
  • Ažuriranu biografiju kandidata ,
  • Diplomu/master diplomu sa naznačenom konačnom ocenom (ili uverenje o diplomiranju ukoliko diploma još nije izdata)
  • Sertifikat(e) završenih e-learning kurseva po potrebi u zavisnosti od profila diplomca(nauka i inženjerstvo ili sve druge akademske oblasti):
  • Uvod u evropski patentni sistem (obavezan za sve)
  • Korišćenje Cooperative Patent Classification(obavezno samo za kandidate iz oblasti nauke i inženjerstva)
  • EPO kao autoritet za PCT (obavezan za sve druge akademske oblasti)

Procedura selekcije

• Kandidati koji su ušli u uži izbor biće pozvani na telefonski/skajp razgovor tokom aprila. Kandidati će biti obavešteni o rezultatima selekcije do kraja juna preko Centra za transfer tehnologije Univerziteta u Beogradu. Praksa će početi 14. septembra.

Više informacija, možete pronaći ovde.