Master program iz prava intelektualne svojine u Kini

Nacionalna administracija za intelektualnu svojinu Narodne Republike Kine (China’s National Intellectual Property Administration – CNIPA) otvorila je poziv za sve zainteresovane kandidate za dvogodišnji master program iz prava intelektualne svojine. Master program je stipendiran od strane Vlade Narodne Republike Kine kao važan element implementacije Zajedničke izjave o saradnji u oblasti intelektualne svojine država ‘duž pojasa i puta’ (Belt and Road Initiative).

Zavod za intelektualnu svojinu poziva kandidate da se prijave na program, a kriterijumi su sledeći:

• najmanje dve godine iskustva na poslovima vezanim za intelektualnu svojinu;
  • minimum fakultetska diploma po četvorogodišnjem programu;
  • odlično vladanje engleskim jezikom;
  • do 40 godina starosti.

U prvoj godini studija izabrani kandidati boraviće na prestižnim univerzitetima u Kini, sem ukoliko dođe do produženja pandemije Covid-19 što podrazumeva da će prva godina programa biti realizovana online i da odabrani kandidati neće primati stipendiju.

Sve neophodne informacije i objašnjenja možete pronaći na sledeća dva linka: Prilog1 i Prilog2 , a ukoliko imate dodatnih pitanja, možete se obratiti Tatjani Stevanović na tstevanovic@zis.gov.rs ili na broj 2025 951.

Rok za prijavu i podnošenje celokupne dokumentacije Zavodu za intelektualnu svojinu je 8. april 2022.