15 inovativnih timova na Univerzum Bootcamp-u

Prijave za startap akcelerator program Univerzum, koji zajednički realizuju Univerzitet u Beogradu i kompanija Mozzart, završene su 17. novembra. Na adresu organizatora stiglo je dosta inovativnih i kreativnih ideja, a 15 najinovativnijih dobilo je priliku da uđe u sledeću fazu programa – Bootcamp!

Bootcamp je intenzivna obuka koja se održava u hotelu Mona Plaza u Beogradu, u periodu od 30. novembra do 2. decembra.

Timovi koji su dobili priliku da učestvuju na Bootcamp-u su:

• iMo – aplikacija za pristupačniji pregled slika i teksta za osobe sa invaliditetom;
  • Majstor – digitalna platforma za naručivanje majstorskih usluga;
  • VALLTERA Technologies – sistem za efikasnije skladištenje podataka;
  • Trex Serbia – inovativno hibridno vozilo;
  • SportUp5 – aplikacija za povezivanje sportista sa sportskim partnerima;
  • Inclusio DOO – sistem za pristupačnost za osobe sa invaliditetom;
  • Klik Cash – aplikacija za digitalno plaćanje i naručivanje usluga;
  • EasyPass.rs – platforma za digitalno učenje;
  • Poduhvat Team – inovativne i efikasnije vetroturbine;
  • Čas posla – platforma za unapređeno naručivanje željenih usluga;
  • Pet Travel Advisor Solutions – platforma za pretragu smeštaja za kućne ljubimce;
  • Dragon in green technology – mehatronski sistem za eliminaciju smoga;
  • Perun lab – prenosivi, samostalni uređaj za amplifikaciju DNK;
  • SOMA BioWorks – održivi materijali, proizvodi i tehnologije zasnovani na gljivama;
  • C Technologies – AI online platforma za tržište polovnih automobila.

Iskusni mentori i predavači podeliće sa učesnicima svoje dosadašnje iskustvo i razmeniti značajno znanje, veštine i alate u vezi planiranja i razvoja biznisa. Poslednji dan programa rezervisan je za pitch sesije, a organizatori programa će, zajedno sa mentorima i predstavnicima Ministarstva prosvete, odabrati 5 najboljih timova koji ulaze u Akcelerator fazu.

Akcelerator faza obezbeđuje inicijalnu finansijsku podršku, besplatno korišćenje coworking prostora u centru Beograda i vrhunsku mentorsku podršku. U ovoj fazi, 5 najboljih timova će kroz zajedničke aktivnosti razvijati svoju inovativnu poslovnu priliku i predstaviti je, na samom kraju programa, potencijalnim investitorima, što im otvara put ka tržištu, novim partnerima i dodatnoj finansijskoj podršci.

Svim timovima želimo mnogo sreće u nastavku Univerzum programa!