Želite da studirate u Kini? Prijavite se za stipendije za master i doktorske studije

stipendije za master i doktorske studije u Kini

Ukoliko svoje studije želite da nastavite u Kini, imate priliku da konkurišete za stipendije za master i doktorske studije. Naime, MOFCOM program akademskog obrazovanja obezbeđuje stipendije za studije u Kini za akademsku 2018/2019.

Narodna Republika Kina, pod pokroviteljstvom Ministarstva trgovine, dodeljuje stipendije za akademsku 2018/2019. godinu, za master (u trajanju od jedne ili dve godine) i doktorske studije (u trajanju od tri godine). Stipendije za se dodeljuju za 38 studijskih programa na univerzitetima u NR Kini.

Rok za konkurisanje je 30. april 2018.

Početak programa studija: septembar 2018. godine

Program stipendiranja obuhvata troškove: školarine, celokupnog nastavnog materijala (za studije, istraživanje i završni rad ili disertaciju), obezbeđen smeštaj u kampusu, nadoknadu za troškove odvojenog života (u iznosu od 3000 RMB ili ~49. 000,00 RSD za master i doktorske studije), zdravstveno osiguranje, mesečni iznos stipendije od 3000 RMB ili ~49. 000,00 RSD za master studije, 3500 RMB ili ~57. 000,00 RSD za doktorske studije, avionska karta u oba smera, kao i troškove povratne avio karte za posetu Srbiji, jednom godišnje.

Uslovi za kandidate:

• Završene osnovne odnosno master akademske studije
  • Dobro fizičko zdravlje
  • Državljanstvo Republike Srbije
  • Manje od 45 godina starosti
  • Posedovanje sertifikata poznavanja engleskog jezika (IETS 6 – minimum) ili znanje kineskog jezika (HSK nivo 4)

Potrebna dokumentacija:

• Popunjeni prijavni formular za MOFCOM stipendiju, dostupni na sajtu www.csc.edu.cn/studyinchina ili www.campuschina.org.
    • Lična izjava o istraživanju na engleskom jeziku (minimum 400 reči)
    • Kopija poslednje diplome i transkripta ocena
    • Sertifikat engleskog jezika
    • Kopija pasoša, strana sa ličnim podacima