PROGRESS TT trening za iskusne u transferu tehnologije

trening

PROGRESS TT trening za iskusne u transferu tehnologije

PROGRESS-TT trening na temu “Procena intelektualne svojine (IS), tehnologije i podsticanje komercijalizacije” održaće se 11. maja 2017.

Na treningu će se raditi na sledećim temama:

• Kako da se testiraju IS i tehnologije? Kako da se one dovedu do stadijuma spremnog za tržište i investitora?
    • Kako da se uspostavi efikasan proof-of-concept program i program akceleracije koji će pomoći “sazrevanje” tehnologija?
    • Studije slučaja sa temama iz kritičnih oblasti interesovanja.

Obuku će voditi Arnaud Gasnier, osnivač i direktor kompanije Patentopolis. Sa 20 godina iskustva sa različitim ulogama u oblasti intelektualne svojine, radio je za Swatch, Philips, Adidas i TNO. Predaje od 1998. godine i stručni saradnik u nastavi je na University College London. Takođe je i autor knjige „Paradoks patentiranja“ (eng. Patenting Paradox), a doprineo je i poslednjem izdanju „Priručnika za evropski menadžment IS“ (eng. The Handbook of the European IP Management).

Trening se organizuje u saradnji sa Centrom za transfer tehnologije Univerziteta u Beogradu i održava se u zgradi Rektorata Univerziteta u Beogradu (Studentski trg 1).

Više možete pročitati na: http://bit.ly/2p8Jpwd