Međunarodna letnja škola transfera tehnologije u Drezdenu

01.04.2016.

Zahvaljujući velikom uspehu i pozitivnim utiscima učesnika u prethodne tri godine, Medicinski fakultet Univerziteta u Drezdenu organizuje i ove godine Letnju školu transfera tehnologije u oblasti Life Science. Cilj ove međunarodne škole je da pomogne učesnicima da razviju svoje ideje koje imaju komercijalni potencijal radeći u timovima uz mentoring eksperata u oblasti transfera tehnologije. Oni će učiti kako da procene vrednost tehnologije, kako da štite intelektualnu svojinu, ali I kako da naprave dobru prezentaciju kako bi privukli investiture. Na zatvaranju škole učesnici će imati priliku da prezentuju projekte na kojima su radili pred žirijem.

Prijave za učešće traju do 30. juna i biće razmatrane od strane stručne komisije. Biće odabrano 24 učesnika prema proceni njihove motivacije i prethodnog iskustva. Prednost će imati kandidati koji već imaju ideje sa velikim komercijalnim potencijalnim, kao I student doktorskih studija.

Troškovi prevoza i smeštaja su pokriveni od strane oraganizatora.

Za više informacija i prijavu za učešće posetite: http://www.summerschool-dresden.de/