Kreirajte stvarna rešenja za klimatski izazov Beograda! Prijavite se za Climathon

Climathon

Grad Beograd nastoji da kreira efikasan sistem za upravljanje otpadom. Cirkularna ekonomija može da bude jedno od rešenja velikog problema uklanjanja otpada. Jedno od takmičenja koje podržavaju pronalaženje ovakvih rešenja je Climathon– globalni 24-satni hakathon na temu klimatskih promena.

ICT Hub, Prvredna Komora Srbije i Cliamte – KIC organizuju 27. i 28. oktobra drugi po redu Climathon, koji će se održati istovremeno u više od 200 velikih gradova širom sveta.

Cilj takmičenja je da zadrži dragocene (prirodne) resurse u sistemu proizvodnje, čime će se na kraju postići tzv. stanje „nultog otpada“. Postoji nekoliko strategija koje nam mogu pomoći na ovakvom putu, a fokus Climathon-a je na produženju života proizvoda i usluga. Svi istraživači i studenti mogu pomoći u tome sa inovativnim idejama koje bi trebalo da prerastu u korisne, profitabilne poslove!

Cilj su proizvodi iz oblasti:

• Tekstil i odeća
  • Električni i elektronski proizvodi
  • Nameštaj

Više detalja o Climathon hakatonu možete pronaći ovde.

Prijave su moguće do 15. oktobra na: https://id.climate-kic.org/register

Cilj su proizvodi iz oblasti:

• Tekstil i odeća
  • Električni i elektronski proizvodi
  • Nameštaj

Više detalja o Climathon hakatonu možete pronaći ovde.

Prijave su moguće do 15. oktobra na: https://id.climate-kic.org/register