Intelektualna svojina za univerzitete

27.03.2015.

Zavod za intelektualnu svojinu (IS) Velike Britanije je upravo objavio besplatan alat za pomoć studentima i akademicima da razumeju IS, kao i da pomogne univerzitetima i preduzećima da sarađuju zajedno. IS je od vitalnog značaja za privredni rast u Velikoj Britaniji. Studenti i njihovi predavači treba da razviju razumevanje za IS i njen značaj za njih. Ovo će obezbediti da diplomci napuste univerzitet spremni za buduću karijeru. Ali univerziteti treba takođe da razviju politiku u domenu zaštite intelektualne svojine. Ovo će im omogućiti da predmeti IS nastaju kao rezultat rada univerziteta sa njihovim učenicima i zaposlenima, ali i kroz partnerske odnose u poslovanju. Ovaj alat će omogućiti univerzitetima da unaprede razumevanje kod diplomaca u vezi sa intelektualnom svojinom kako bi dobili najviše od svojih ideja i kreativnosti.

Toolkit uključuje sledeće:

1. IP Tutor
  2. StudentshIP Enterprise Awards
  3. Intellectual Asset Management Guide
  4. Lambert toolkit

Izvor: https://www.gov.uk/government/publications/intellectual-property-for-universities