Trening iz oblasti intelektualne svojine

qode interactive strata

Trening iz oblasti intelektualne svojine

27.05.2014.

Centar za transfer tehnologije Univerziteta u Beogradu u saradnji sa European IPR Helpdesk-om organizuje besplatni trening iz oblasti Intelektualne svojine.

Strateško korišćenje i upravljanje intelektualnom svojinom kako u privredi tako i u naučno-istraživačkom radu, je od suštinskog značaja za jačanje nacionalne i evropske naučne i tehnološke osnove i podizanje broja inovacija, čime se posledično obezbeđuje sveukupni privredni rast. U tom kontekstu, program HORIZON 2020, stavlja jos veći naglasak na strategije sistematske eksploatacije intelektualne svojine kao sredstava bolje zaštite i iskorišćenja ekonomskih koristi od istraživanja koje finansira EU.

Stoga će se predmetni trening fokusirati na kreiranje vrednosti pomoću profesionalnog upravljanja i eksploatacije intelektualne svojine. Posebna pažnja će biti posvećena značaju intelektualne svojine za privredu i akademiju, njenom tretmanu u HORIZON 2020 projektima, kao i licenciranju i komercijalizaciji iste.

Trening će biti održan u petak, 13. juna 2014. godine, u sali 8 Rektorata Univerziteta u Bogradu, Studentski trg 1. S obzirom na ograničen broj učesnika, molimo Vas da, najkasnije do 08. juna 2014. godine potvrdite svoje učešće na treningu, na elektronsku poštu ctt@rect.bg.ac.rs.

Za sve dodatne informacije Centar za transfer tehnologije Vam stoji na raspolaganju (www.ctt.bg.ac.rs)