19.09.2013.

Centar za transfer tehnologije Univerziteta u Beogradu učestvovao je na Regionalnom sastanku pod nazivom “Politika intelektualne svojine za univerzitete i naučno-istraživačke institucije“. Sastanak je održan 15. i 16. septembra u Kopru u Sloveniji u organizaciji Univerziteta Primorska iz Kopra i Svetske organizacije za intelektualnu svojinu (WIPO).

Cilj ovog događaja bio je razvijanje politike intelektualne svojine za univerzitete i naučno-istraživačke institucije koje su učestvovale na sastanku uz upotrebu WIPO-vog modela politike intelektualne svojine za zemlje u tranziciji. Takođe, sastanak je pružio priliku da učesnici razmene informacije, iskustva i dobre rezultate o trendovima u razvoju i upravljanju intelektualnom svojinom na univerzitetima i u naučno-istraživačkim institucijama.