Održana regionalna radionica pod nazivom "Working Together for Promoting Innovation and Knowledge Transfer in the Sub-Region"

09.09.2013.

Centar za transfer tehnologije Univerziteta u Beogradu učestvovao je na regionalnoj radionici pod nazivom „Working Together for Promoting Innovation and Knowledge Transfer in the Sub-Region“. Radionica je održana 5. i 6. septembra u Zagrebu u organizaciji Univerziteta u Zagrebu, Svetske organizacije za intelektualnu svojinu (WIPO) i Državnog zavoda za intelektualnu svojinu Hrvatske.

Cilj radionice je jačanje inovacionih kapaciteta, politika i infrastruktura u naučno-istraživačkim institucijama i univerzitetima. Takođe, radionica je pružila priliku za boljim povezivanjem i razmenom iskustava između Centara za transfer tehnologije u regiji.

Na radionici su učestvovali stručnjaci iz područja transfera tehnologije koji su učesnike upoznali sa novim trendovima u komercijalizaciji intelektualne svojine, regionalnoj saradnji i internacionalizaciji transfera tehnologije. Učesnici su takođe imali priliku da kroz diskusiju na okruglim stolovima podele svoja iskustva i razgovaraju o ciljevima i izazovima u regiji.

Program radionice mozete preuzeti klikom na sledeći link