Održan skup pod nazivom – “Kreiranje inovacija: pogled u budućnost IKT-a”

18.12.2013.

U ponedeljak 16-og decembra u prostorijama Rektorata Univerziteta u Beogradu u organizaciji Centra za transfer tehnologije i kompanije Erikson održan je skup pod nazivom – “Kreiranje inovacija: pogled u budućnost IKT-a”. Događaj, kome je prisustvovalo preko pedeset gostiju iz sveta nauke, imao je za cilj približavanje naučnih tokova potrebama tržišta.

Skup je otvorila prorektorka za nauku Univerzoteta u Beogradu prof. dr Ivanka Popović koja se osvrnula na značaj usmeravanja nauke zarad potreba tržišta, što po njenim rečima neumitno vodi i razvoju privrede. Nakon toga, dr Nedeljko Milosavljević govorio je o Centru za transfer tehnologije – njegovim delatnostima, ciljevima i planovima za budućnost.

Drugi deo događaja pripao je gostima iz kompanije Erikson koji su predstavili svoju kompaniju, govorili o viziji kompanije kao i potencijalnoj saradnji sa Univerzitetom, naučnim institutima i pronalazačima uopšte. Takođe, bilo je reči i o participaciji Eriksona u FP7 projektima, ali i o stručnim stvarima kakve su heterogene mobilne mreže i performance mobilnih mreža. Nakon krajnje interesantnih prezentacija usledila je stručna diskusija.

Događaj je zatvorila prorektorka Popović, uz konstataciju da je ovo prvi u nizu događaj kojia ima za cilj promociju nauke u komercijalne svrhe i koji kao svoj osnovni zadatak vidi osnaživanje veza između privrede i naučnih institucija.