Nove biljne oriblete za grlo sa antibakterijskim dejstvom medju najboljim projektima u regionu

14.11.2013.

Istraživački tim sa Univerziteta u Beogradu odabran je da prezentuje svoj proizvod na prestižnom Belgrade Venture Forumu (BVF), 19. i 20. novembra u hotelu Metropol Palace u Beogradu.

Tim koji predvodi prof. Irena Žižović, sastavljen od istraživača sa više fakulteta Univerziteta u Beogradu, predstaviće svoj proizvod – nove pastile na bazi bilja koje se mogu koristiti za prevenciju i lečenje zapaljenja sluznice usne duplje i ždrela u humanoj i veterinarskoj medicini. Oriblete za grlo su napravljene na bazi prirodnih aktivnih sastojaka sa jakim antibakterijskim dejstvom protiv bakterija koje su rezistentne na antibiotike.

Nove biljne oriblete su zavredile pažnju domaćih i međunarodnih investitora, koji su odabrali ovaj projekat kao jedan od 40 najboljih na BVF, i kao takav, pružiće šansu istraživačkom timu da predstavi svoj proizvod investitorima.

BVF je najveći regionalni investicioni forum posvećen finansiranju startup preduzeća i razvoju preduzetništva i ekonomije znanja. Na Forumu će biti prisutno preko 30 investitora i biće to dobra prilika za sve istraživače koji imaju patente i zainteresovani su za komercijalizaciju svojih proizvoda.

Više podataka o projektu možete naći u bazama dostupnih tehnologija  Centra i ISIS Innovation Oxford

Detaljnije informacije o Belgrade Venture Forumu možete naći na linku http://www.belgradeventureforum.org/