Internacionalna konferencija o transferu tehnologije – ICTT 2013

15.04.2103.

ICTT 2013 je internacionalna konferencija posvećena ulozi trougla znanja u modernom društvu čiji je cilj razmena ideja. Konferencija je organizovana u okviru Projekta 158881-TEMPUS-1-2009-1-RS-TEMPUSJPHES „National Platform for Knowledge Triangle in Serbia“ koji povezuje obrazovanje, istraživanje i inovacije kao tri ključna faktora održivog razvoja.

Teme od interesa na konferenciji uključuju, ali nisu ograničene na:

• Istraživanje, obrazovanje i inovacije
  • Saradnja između univerziteta i privrede
  • Osiguranje kvaliteta u obrazovanju i istraživanju
  • Uloga Centara za transfer tehnologije
  • Studenti u istraživanjima i transferu tehnologije
  • Projekti Evropske unije kao mogućnost razvoja

Organizator ICTT 2013 je Univerzitet u Nišu u saradnji sa Univerzitetom u Beogradu, Univerzitetom u Novom Sadu, Univerzitetom u Kragujevcu, Nacionalnim većem za visoko obrazovanje, Ministarstvom prosvete, nauke i tehnološkog razvoja i Privrednom komorom Srbije. Konferencija će biti održana na Elektronskom fakultetu Univerziteta u Nišu.

Pozivaju su autori da dostave svoje radove na 4, 6 ili 8 strana u skladu sa Upustvom za autore na adresu ictt2013@elfak.ni.ac.rs.
Prihvaćeni radovi biće štampani u Zborniku radova konferencije.

Više informacija možete naći na linku http://knowts.elfak.ni.ac.rs/ictt-2013

institutions