ASTP – ProTon jesenja konferencija 2013

10.10.2013.

ASTP i ProTon uz pomoć Grada Varšave i Kozminski Univerziteta 17. i 18. oktobra u Varšavi organizuju konferenciju posvećenu novim trendovima u oblasti transfera tehnologije.

Asocijacija evropskih naučnika i profesionalaca za transfer tehnologije (ASTP) i ProTon već duži vremenski period organizuju konferencije i edukativne programe sa ciljem razmene iskustava između stručnjaka iz ove oblasti. Ovo je prvi put da zajedno rade na događaju ove vrste. Najveća pažnja biće posvećena modalitetima uspeha u transferu tehnologija kroz saradnju naučnika i privrede.

U poslednjoj deceniji, širom Evrope pri univerzitetima i javno finansiranim istraživačkim centrima, nastaju kancelarije koje se bave ovom tematikom. Važno je istaći da pri Rektoratu Univerziteta u Beogradu postoji Centar za transfer tehnologije, koji u korak prati trend sa svetom i radi na komercijalizaciji rezultata naučnoistraživačkog rada i zaštiti intelektualne svojine Univerziteta u Beogradu.

Tom prilikom direktor Centra za transfer tehnologije Univerziteta u Brogradu, će imati priliku da prezentuje svoja iskustva u domenu vezana za saradnju u domenu transfera tehnologije , kako u Srbiji  tako i u Evropi.

Vise informacija o konferenciji možete naći na linku: http://astpfc.wordpress.com/