Razvijeni modeli ugovora za brži i lakši transfer tehnologije

07.10.2015.

U želji da transfer tehnologije učini lakšim u praksi, Centar za transfer tehnologije Univerziteta u Beogradu je u saradnji sa advokatskom kancelarijom Karanović/Nikolić i organizacijom ProBono, a pod pokroviteljstvom Nemačke organizacije za međunarodnu saradnju (GIZ) razvio niz modela ugovora koji se tiču transfera tehnologije iz akademije u privredu.

Ugovori su razvijani na bazi mentoring programa koji je trajao tri meseca u okviru kog su mladi pravnici, članovi organizacije ProBono zajedno sa iskusnim advokatima kancelarije Karanović/Nikolić, jedne od najboljih advokatskih kancelarija u regionu, radili na svim aspektima relevantnih ugovora. Rezultat tog rada je, pored potpuno razvijenih dvojezičnih modela ugovra, primenjivih na različite situacije (ugovori o licenci, ugovori o prenosu prava intelektualne svojine, ugovori o poverljivosti, ugovori o realizaciji studentske prakse isl.) i novostečeno znanje koje će mladim pravnicima koristiti u radu, ali koje će takođe biti na raspolaganju Centru za transfer tehnologije u budućnosti.

Preuzmite besplatno model ugovora koji Vam je potreban na sajtu Centra za transfer tehnologije u sekciji Dokumenti