Rеgiоnаlnа kоnfеrеnciја zеmаlја Јugоistоčnе Еvrоpе Еvrоpskе mrеžе prеduzеtništvа

12.11.2013.

U prostorijama Privredne komore Srbije, 25. i 26. novembra, održaće se regionalna konferencija Evropske mreže preduzetništva zemalja Jugoistočne Evrope. Organizator Konferencije je Nacionalna agencije za regionalni razvoj, koja je ujedno i koordinator Evropske mreže preduzetništva Srbije. Partneri ovog događaja su Agencija za strana ulaganja i promociju izvoza, Privredna komora Srbije, Institut Mihajlo Pupin kao i Univerziteti u Beogradu, Novom Sadu i Nišu.

Regionalna konferencija zemalja Jugoistočne Evrope održava se jednom godišnje u jednoj od zemalja članica, koju čine Crna Gora, Makedonija, Hrvatska, Slovenija i Srbija.

Cilj Konferencije, čiji zvanični naziv glasi Dodatna vrednost poslovne podrške MSP sektoru, je razmenu iskustva i unapređenje saradnje među partnerima iz zemalja regiona, kako bi se sektor malih i srednjih preduzeća efikasnije razvijao i poboljšao svoju konkurentnost na tržištu Evropske Unije. Konačno, biće to mesto na kom će biti izloženi primeri dobre prakse u regionu.

Univerzitet u Beogradu će predstavljati dr Nedeljko Milosavljević, direktor Centra za transfer tehnologije pri Univerzitetu, koji će govoriti o studiji slučaja, pod nazivom: Transfer tehnologije u visokom obrazovanju.