KONKURS ZA KRATKI ISTRAŽIVAČKI BORAVAK U FRANCUSKOJ

27.03..2017.

Ukoliko ste istraživač iz Srbije i tehnološki napredak Vas pokreće, ovaj konkurs je baš za Vas! Ne propustite priliku da proširite svoje iskustvo u jednoj od mnogih istraživačkih laboratorija u Francuskoj!

Stipendije su namenjene svim istraživačima koji rade u Srbiji i žele da borave u istraživačkoj laboratoriji u Francuskoj u periodu od 15. juna 2017. do 31. decembra 2017.

Oblasti istraživanja mogu biti:

• informatičke nauke
  • inženjerstvo i inovacije
  • primenjena medicina
  • e-medicina
  • nauka i tehnologija životne sredine
  • robotika
  • biotehnologija

Istraživanje treba da bude u oblasti tehnologije i inovacije u službi stanovništva, sve u cilju traženja rešenja za sledeće izazove:

• primena novih informacionih i komunikacionih tehnologija u medicini i za dobrobit stanovništva
  • primena novih tehnologija za očuvanje klime i životne sredine
  • podrška i ekspertska pomoć pri definisanju javnih politika vezanih za tehnološki razvoj i njegove posledice na društvo u celini

Stipendije dodeljuju Ambasada Francuske i Francuski institut u Srbiji.

Konkurs je otvoren do 17. maja 2017. godine

Više informacija i formular za istraživački boravak možete pronaći na: